O mnie

fot. Barbara Bogacka

Nazywam się Maria Opidowicz. Od dziesięciu lat uczę języka angielskiego w Polsce, Hiszpanii i Anglii. Od niedawna uczę medytacji – jestem w trakcie kursu nauczycielskiego mindfulness certyfikowanego przez Brytyjskie Stowarzyszenie Yoga Alliance Professionals.  Bardziej niż uczę, pasuje tu słowo dzielę się oraz inspiruję swoim doświadczeniem i wiedzą o praktyce mindfulness.

Dlaczego to robię?

Już jako nastolatka, miałam wielką potrzebę osiągnięcia dystansu do życia i wyzwań jakie spotykamy na swojej drodze. Wiedziałam, a raczej czułam intuicyjnie, że istnieje jakieś rozwiązanie, żeby żyć z większą lekkością i wolnością. Tym rozwiązaniem okazała się medytacja.

Zaczęłam medytować w 2010 roku, w trudnym i przełomowym dla mnie momencie. Po miesiącu medytacji poczułam jak mój wszechobecny ‘przyjaciel’ stres powoli odchodzi tworząc przestrzeń dla większej radości, kreatywności i odwagi. Moja zdolność koncentracji i efektywność pracy znacznie wzrosły.  Dzięki medytacji poczułam, że mogę więcej i lepiej będąc w lepszym kontakcie ze sobą. Odkryłam, że nie zawsze warto wierzyć we wszystkie myśli generowane przez umysł. Nauczyłam się, jak poprzez zmianę nastawienia i interpretacji tego, co mi się przydarza, w mgnieniu oka zmienić swój stan emocjonalny.

Od 2010 regularnie medytuję i mogę stwierdzić, że uważność i medytacja to najbardziej wartościowe rzeczy, jakich się kiedykolwiek nauczyłam. Zaczęłam interesować się rozwojem osobistym, psychologią, dzięki psychoterapii lepiej poznałam swoje mechanizmy, zaczęłam pracować z energią Reiki i techniką Bars. Ostatnio zgłębiam tajniki Totalnej Biologii i psychogenealogii.

W mojej ciągłej podróży w głąb siebie,  praktyka mindfulness towarzyszy mi cały czas. Kiedy biorę spokojny wdech i wydech, wracam do ciała. Uspakajam umysł  i czuję, jak uważność staje się dla mnie lustrem, w którym widzę prawdziwą siebie.

Moja MISJA

Chcę przekazywać innym to, co daje mnie i milionom ludzi na świecie mindfulness. Chcę pokazywać, jak w obecnym świecie pełnym deadlinów, napływu informacji, pośpiechu i rozproszenia znaleźć ukojenie w samym sobie. Chcę uzmysławiać, że medytacja to nie buddyzm, nie śpiewanie mantr przy zapalonym kadzidle, a mindfulness to nie wycofanie z życia, wręcz przeciwnie –  to wejście w zapachy, smaki, odczuwanie i doświadczanie życia jeszcze bardziej. Chcę pokazać, że wolniej znaczy intensywniej.

Co robię kiedy nie pracuję i nie medytuję?

Spędzam czas w naturze odpoczywając od miasta. Biegam, gram w tenisa, chodzę po górach, tańczę 5 Rytmów.  Gotuję wegetariańskie jedzenie i czytam chłonąc wiedzę na temat człowieka i świata…. i stosuję w praktyce to czego uczę się na poduszce medytacyjnej 😉

Cieszę się, że będę  mogła towarzyszyć Ci w poznawaniu  uważności i we wspólnej praktyce 🙂

 

Certyfikowany Nauczyciel Medytacji

w trakcie certyfikacji na trenera MBSR